CES 2020 w Las Vegas - trendy na najbliższą przyszłość!

Dnia 7 stycznia 2020 r. rozpoczęły się targi CES 2020 w Las Vegas dające możliwość poznania najnowszych na rynku technologii.  Skrót nazwy wydarzenia CES pochodzi od Consumer Electronics Show, czyli „targi elektroniki konsumenckiej”.

Jedną z grup urządzeń, które można zobaczyć podczas CES są smartfony. Firma HiSense podczas targów CES 2020 postanowiła pochwalić się pierwszym na świecie smartfonem z kolorowym wyświetlaczem E-Ink.

Firmy Intel, Lenovo i Dell zaprezentowały na targach w Las Vegas prototypy laptopów, które posiadają elastyczne ekrany dotykowe w miejscu klawiatury. Dla graczy zaprezentowano tablet Alienware UFO z doczepianymi kontrolerami wskazujący podobieństwo do znanej konsoli Nintendo Switch.

Telewizory to kolejna kategoria prezentowana podczas targów CES. Większość przedstawianych modeli posiada matryce OLED lub LCD (w tym QLED). Samsung zaprezentował pierwszy telewizor 8K bez ramek z ekranem o nazwie Infinity Display, ponieważ sprawia wrażenie 'niekończącego się'. Posiada jedynie wzdłuż dolnej krawędzi wąski pasek o grubości zaledwie 15 mm. Z kolei w nowych telewizorach LG 8K użyto nowego, inteligentnego procesora α (Alpha) 9 trzeciej generacji. Odbiorniki z linii na rok 2020 są wyposażone w funkcję skalowania do rozdzielczości 8K optymalizującą jakość obrazu i dźwięku, opartą na sztucznej inteligencji.

Nie mogło zabraknąć również robotów, latających taksówek oraz samochodów rodem z filmów science fiction.  Warto również podkreślić, iż wiele wynalazków prezentowanych na targach ma za zadanie poprawić nasze życie codzienne oraz wprowadzić ulepszenia w zakresie zagadnień medycznych. Przykładem jest - OrCam MyEye 2, który określa się mianem rewolucji sztucznego wzroku. Urządzenie pomaga niewidomym, niedowidzącym odczytywać teksty, rozpoznaje twarze, identyfikuje produkty.

Ciekawe jakie zadziwiające i nowoczesne trendy poznamy na targach CES w następnym roku!