Strona główna > Aktualności > Intel® Extreme Masters w Polsce i komputery NTT Game

Aktualności

Intel® Extreme Masters w Polsce i komputery NTT Game - 2017-01-23

 

Historia obecności w Polsce jednej z największych na świecie, międzynarodowych imprez e-sportowych, nie jest długa. Pierwsze finały rozgrywek pod nazwą Intel® Extreme Masters, odbyły się w 2007 roku. W turnieju Counter Strike, wygrał je bardzo dobrze znany wielu graczom, polski team – Pentagram. W tamtym czasie nikt jeszcze nie myślał o tym, że w przeciągu kilku lat, finały tych niezwykle emocjonujących rozgrywek będą odbywać się w katowickim Spodku.

W roku 2013, marzenie wielu fanów gier komputerowych spełniło się, pierwszy raz Intel® Extreme Masters zawitał do Katowic. Dziś jesteśmy przyzwyczajeni do odbywających się u nas od 2014 roku finałowych rozgrywek wtedy, jednak był to jeden z etapów rozgrywek, prowadzących do wielkiego finału. Pojawienie się nowej alternatywy dla spędzenia weekendu w formie gry na komputerze, obudziła wielkie zainteresowanie wśród ludzi, a całe wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem i rozbudziło wielki apetyt na kolejną edycję IEM. Komputery NTT z serii Game, także miały swój wkład w pomyślność całego przedsiewzięcia. W 2013 roku, na premierowej edycji IEM, organizowanej w Katowicach, dostarczyliśmy 100 komputerów o najmocniejszych podzespołach.

Od tamtego czasu turniej Intel® Extreme Masters odbywa się w Katowicach regularnie i dotychczas zawsze są to finały rozgrywek. My także z roku na rok wspieramy organizatorów, sprzętem komputerowym czerpiąc ogromną dumę z faktu, że nasze komputery biorą udział w jednym z najważniejszych wydażeń e-sportowych na świecie. W ostatniej edycji z roku 2016 w wydarzeniu brało udział, ponad 250 komputerów NTT Game, dostępne w limitowanej serii dla graczy o nazwach: Challenger i Champion. Seria komputerów wydana z okazji marcowych zawodów, sprawdziła się w ciężkich, turniejowych bojach i została doceniona przez profesjonalnych graczy.

Nowy 2017 rok, zapowiada także kolejną edycję Intel® Extreme Masters. Również tym roku przygotowujemy komputery w najlepszych konfiguracjach, aby wirtualne potyczki sprawiały, jak najwięcej przyjemności i dawały ogrom emocji zarówno zawodnikom jak i widzom. Ponad 200 komputerów przeznaczonych dla organizacji tegorocznych finałów w Spodku, są konfiguracjami składającymi się z topowych podzespołów. Sercem komputerów są oczywiście procesory Intel® Core™ szóstej generacji, karty graficzne GeForce GTX 1060, 1070 i 1080, a także pamięci RAM HyperX oraz super szybkie dyski SSD. Wszystkie zestawy zamknięte są w rasowych obudowach, o stylowym, gamingowym wyglądzie.

Gorąco zapraszamy na tegoroczne, rozgrywki, w dniach 25-26 lutego oraz 3-5 marca. W tym czasie Katowice stanąsię światową stolicą gamingu. Warto zobaczyć najlepszych na świecie zawodników ligi e-sportowej, zmagających się w popularnych grach sieciowych oraz wszelkie nowinki, które kręcą się wokół świata graczy. Zapraszamy także na nasze stoisko, gdzie będziecie mogli przetestować komputery z limitowanej serii IEM 2017, atakże klawiatury i myszy dla graczy z serii HIRO.

Specjalną serię komputerów NTT IEM 2017 możecie zobaczyć i zamówić również naszym sklepie internetowym, klikając w poniższy link:

http://sklep.ntt.pl/196-ntt-iem-2017